Firmy Partnerskie kierunku studiów IOZE – Zapraszamy do współpracy!

Flix Energy - Flix Polska Sp. z o. o. & Co. Sp. k - www.flixenegy.pl -  firma z ponad 10 letnim doświadczeniem w branży innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość komponentów i dbałość o środowisko to najważniejsze wartości dla firmy. Pracownicy stanowią zespół specjalistów w swoich dziedzinach, potwierdzonych certyfikatami OZE, z wieloletnim doświadczeniem w branży. Firma posiada ekipy monterskie działające na terenie całego kraju. Współpracę z UTP, jako partnerem merytorycznym, rozpoczęła w lutym 2021 roku.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „epr sument”

Firma Eprosument S.A. - www.eprosument.pl - powstała z potrzeby współtworzenia sektora OZE w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki. Działamy w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii (instalacje fotowoltaiczne oraz magazyny energii). Firma zapewnia kompleksową obsługę na wszystkich etapach inwestycji, od projektu po montaż oraz obsługę dokumentów związanych z uzyskaniem dofinansowania.

Hanplast Energy Sp. z o.o. Bydgoszcz - Opinie, Kontakt

Hanplast Energy Sp. z o.o. - www.hanplast.energy – to polska spółka dystrybucyjna w całości należącą do Hanplast Sp. z o.o. - pierwszego na świecie producenta modułów fotowoltaicznych wykonanych w technologii SmartWire / HJT / BIFACIAL. Jakość modułów marki Hanplast Solar, potwierdzona jest najwyższymi na rynku gwarancjami mocy i produktu. Firma posiada liczne certyfikaty jakości, związane z ponad 25 letnim doświadczeniem w produkcji. Hanplast jako jedyny w Polsce posiada własny ośrodek badawczo rozwojowy PV.

Alchemik

Alchemik - www.brykieciarki.pl  - to polski producent urządzeń do brykietowania i pelletowania. Firma tworzymy kompleksowe linie do brykietowania i pelletowania różnorodnych surowców. Podejmuje próby brykietowania nietypowych materiałów. Testuje swoje urządzenia na najnowocześniejszych rodzajach roślin energetycznych. Nieustannie śledzi nowości branżowe i szuka najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jednocześnie dbając o jakość wykonania przez współpracę z najlepszymi dostawcami hydrauliki siłowej, sterowania czy stali.

 

Katalog firm branży OZE - Elektromobilność - Stacje do ładowania EV -  RAWICOM Sp. z o.o. Sp.k.

Firma RAWICOM - www.rawicom.pl  istnieje na rynku od 2006 roku. Firma jest jedną z niewielu firm, z bogatym doświadczeniem w kompleksowej budowie instalacji fotowoltaicznych oraz systemów elektromobilności ze 100% polskim kapitałem. Dysponuje grupą fachowców, posiadających najwyższe kwalifikacje oraz wiedzę do budowy systemów sieci, montażu i instalacji urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Firma od wielu lat współpracuje z UTP w Bydgoszczy w zakresie realizacji badań rozwojowych.

 

Firma MARTECH - www.martech.bydgoszcz.pl - jest firmą instalacyjną działającą od 2007r. Od samego początku działalności promowane przez firmę były instalacje OZE (kotły Pellet, kolektory słoneczne oraz pompy ciepła). Firma Martech wyspecjalizowała się w montażu pomp ciepła montując kilkadziesiąt urządzeń rocznie, serwisując te urządzenia, wykonując także we własnym zakresie odwierty oraz instalacje grzewcze i sanitarne. Firma aktywnie uczestniczy w działaniach naukowych UTP w Bydgoszczy, wspierając badania zmierzające do poprawy efektywności pracy pomp ciepła oraz dzieląc się wiedzą ze studentami podczas zajęć. 

Spomasz Nakło sp. z o.o. - VALUEIMPEX

Firma SPOMASZ Nakło Sp. z o.o. - www.spomasz-konstrukcje.pl – to producent konstrukcji do montażu instalacji fotowoltaicznych. Systemy montażowe produkowane przez firmę można montować na dachach płaskich i skośnych oraz na gruncie. Ofertę firmy uzupełniają systemy na CarPorty oraz Trackery. Firma prowadzi sprzedaż gotowych zestawów do montażu modułów PV jak i podzespołów składowych takich konstrukcji. Firma prowadzi własną działalność badawczo-rozwojową oraz systematycznie wdraża nowe innowacyjne produkty do swojej oferty.

 

Początki działalności firmy EKOPARK S.A.www.eko-park.org - sięgają 2013 roku i są ściśle związane z Odnawialnymi Źródłami Energii, a konkretnie z produkcją i montażem kolektorów słonecznych. Obecnie firma posiada własne Centrum Badawczo-Rozwojowe, prowadzi prace zmierzające do opracowania i udoskonalenia innowacyjnych sposobów na magazynowanie energii ciepła, chłodu i energii elektrycznej w układzie współpracy z rożnymi systemami Odnawialnych Źródeł Energii.

ProjprzemEko - www.projprzemeko.pl - to producent wysokiej jakości kolektorów słonecznych oraz zestawów OZE, dzięki którym możliwe jest efektywne i ekonomiczne użytkowanie energii elektrycznej. Firma zajmuje się również montażem i modernizacją oraz doradztwem w zakresie instalacji OZE. Firma montuje instalacje fotowoltaiczne, specjalizuje się również w pompach ciepła, technologiach dla rolnictwa czy rybactwa oraz przemysłowym zamykaniu obiegów przemysłowych.

Brontech-logo1v2 - Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

Firma Brontech  - Centrum Pomp Ciepła - Brontech.pl  jest prężnie rozwijającą się firmą instalacyjną. Firma prowadzi również projekt jakim jest sklep internetowy z branży budowlanej - www.abcogrzewania.pl

Firma Agrovit Sp. z o.o. - www.agrovit.pl zajmuje się szeroko pojętym ogrzewaniem przy szczególnym nacisku na ekologiczne źródła pozyskiwania ciepła. Zasadniczym trzonem jej oferty są pompy ciepła polskiej produkcji, przy jednoczesnej realizacji bardziej konwencjonalnych systemów ogrzewania.

Firma PRO VENTO ENERGIA Sp. z o.o. www.proventoenergia.pl specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie przygotowania i budowy elektrowni fotowoltaicznych o różnorodnej skali, rodzaju i zastosowaniu, jak również prowadzi projekty związane z energetyką wiatrową, polegające na budowie pojedynczych elektrowni oraz farm wiatrowych.

 

Współpraca medialna

 

www.btn.utp.edu.pl/publikacje/ekologia-i-technika

 

www.globenergia.pl

Media o nas - PVGE.pl

www.magazynfotowoltaika.pl